Termiczne przekształcanie odpadów

Celem zapewnienia w Województwie Mazowieckim możliwości utylizacji odpadów niebezpiecznych i inne niż niebezpieczne, w tym medycznych i weterynaryjnych w sposób nieszkodliwy dla środowiska oraz bezpieczny dla zdrowia człowieka firma SABA w 2014 roku zainwestowała w odnawialne źródła energii uruchamiając jedyną na Mazowszu a zarazem najnowocześniejszą w Europie Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów (ITPO I). W 2016 roku efektywność zakładu została zwiększona poprzez budowę drugiej Instalacji (ITPO II), które to wspólnie zagwarantowały możliwość utylizacji w sposób bezpieczny około 11 tysięcy ton odpadów rocznie.
 

Jedyny w Polsce zintegrowany system oparty na innowacyjnej  technologii pieca obrotowego połączonego z termoreaktorem ( komorą dopalania) umożliwia odzyskiwanie energii zawartej w odpadach. W tzw. procesie recyklingu energetycznego  minimalizujemy straty energii jednocześnie maksymalizując korzyści dla społeczeństwa. Odbiór ciepła z instalacji pozwala nam uzyskać energię elektryczną oraz cieplną  wykorzystywaną na potrzeby własne zasilania Zakładu  Produkcyjnego. 

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniają wysoki standard usług w trosce o zdrowie i gwarancję  bezpieczeństwa ludzkiego. Prowadzony przez nas sposób utylizacji najbardziej sprzyja społeczeństwu i jest rekomendowany przez Unię Europejską. 

To co nas wyróżnia:

  • odpowiedzialne, bezpieczne oraz zgodne z prawem przetwarzanie odpadów,
  • ścisła współpraca z podmiotami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska,
  • stosowanie wymogów najlepszej dostępnej techniki (BAT)
  • systemy zarządzania jakością ISO 9001  oraz zarządzania środowiskowego ISO 14001
  • działania proekologiczne mające na celu dbanie o zasoby naszej planety.


Numer BDO: 0000007868.

© SABA 2021    |    Prawa zastrzeżone    |    Realizacja: BLA-ART