Taśmy specjalistyczne

Taśma uniwersalna – Duct Tape

Duct tape to bardzo mocna , odporna na: wilgoć, temperaturę oraz starzenie się taśma. Powszechnie stosowana do szybkich, doraźnych napraw takich jak: mocowanie, łączenie, zabezpieczanie, uszczelnianie, sklejanie. Duct Tape sprawdzi się zarówno w pracach montażowych, podczas uszczelniania oraz napraw ogólnych. Produkt wykonano z polietylenowego nośnika i wzmocniono tkaninową siatką, dzięki czemu taśma jest odporna na ścieranie, nie ulegnie przypadkowym rozdarciom oraz jest wodoodporna. Można ją swobodnie aplikować na powierzchnie płaskie i chropowate oraz na innych nierównościach. Może być również wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu i usług (wentylacja, klimatyzacja, ciepłownictwo, lakiernictwo). Wtopione w taśmę włókna poliestrowo – bawełniane ułatwiają rozdzieranie taśmy bez użycia narzędzi tnących.

Taśma tynkarska

Taśma tynkarska przeznaczona do wykonywania wielu prac budowlanych, remontowych czy wykończeniowych. Bardzo dobra przyczepność pozwala na stosowanie na chropowatych tynkach, gładkich powierzchniach ścian, na kamieniu, cegłach, drewnie i wielu innych podłożach. Chroni powierzchnie przed zabrudzeniem i uszkodzeniem przy pracach tynkarsko-murarskich jak również pozwala na odcinanie różnego rodzaju tynków dając efekt łagodnych przejść lub ostrych linii. Taśma łatwo się przerywa, dzięki czemu jest szczególnie łatwa i wygodna w użytkowaniu. Taśma tynkarska to produkt przeznaczony do użytkowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Taśma dwustronna polipropylenowa

Taśma dwustronna PP charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, gwarantuje stabilność na całej powierzchni przyklejonego elementu. Stosowana jest najczęściej do podklejania i mocowania dywanów, wykładzin, płytek wykładzinowych z PCV oraz innych materiałów podłogowych np. folii izolacyjnej pod panele podłogowe, pianek, papieru. Często wykorzystywana również w branży budowlanej, reklamowej i obuwniczej. Produkt idealnie sprawdzi się wewnątrz pomieszczeń.

Taśma ostrzegawcza

Ostrzegawcze zabarwienie folii pozwala na czytelne oznaczanie terenów niebezpiecznych, terenów budowy, zabezpieczanie głębokich wykopów, obszarów o ograniczonym dostępie itp. Charakteryzuje się możliwością szybkiego, ekonomicznego oraz przede wszystkim wielokrotnego instalowania, także przy wykorzystaniu obiektów terenowych, takich jak drzewa czy słupy. Taśmy ostrzegawcze zmniejszają ryzyko wypadków w niebezpiecznych miejscach.

Folia ochronna

Folie ochronne służą do czasowego zabezpieczania przed zabrudzeniem podczas prac remontowo- budowlanych takich powierzchni jak: wykładzina, parapety, schody, parkiet, stolarka okienna, PVC. Może być również stosowana do zabezpieczania podczas montażu, transportu i magazynowania. Posiada ona bardzo dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych, a w szczególności działanie wody oraz promieni UV.

© SABA 2021    |    Prawa zastrzeżone    |    Realizacja: BLA-ART